KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13767377

nr 1376 7377

Håkan Engström

(1908-1987), Sverige

Blandteknik, Stadsmotiv. Signerad. Motivet: 27x24 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm

Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 1 februari 2021
kl 18:31:20

28/1 07:00:47 1      500 kr
1/2 18:24:33 2      Vinnande bud

Håkan Engström

Läs mer om Håkan Engström